Десет от Валенсия не издържаха срещу Еспаньол (видео)

Отборът на Еспаньол победи Валенсия с 2:0 в реванша от 1/8-финала за Купата на Испания и по този начин отстрани "прилепите" от турнира и се класира за следващата фаза. В първия мач валенсианци спечелиха с 2:1, но с днешния успех на каталунците общият резултат от двата мача стана 3:2 в тяхна полза.

Срещата стартира лошо за Валенсия като още в 14-ата минута Шкодран Мустафи бе изгонен от игра с директен червен картон.

Въпреки това "прилепите" дълго време успяваха да удържат нулевото равенство, което ги устройваше. В края на мача обаче Еспаньол успя да прекърши своя съперник. Първо в 79-ата минута Фелипе Кайседо даде преднина на домакините, а в 89-ата минута отново той реши всичко в мача с втори гол за 2:0.

Така Еспаньол се класира на 1/4-финал в турнира и вече чака следващия си съперник, който ще бъде победителят от срещата между Гранада и Севиля.