Хюстън разби Бруклин, Гарнет наби глава на Дуайт Хауърд (видео)

Отборът на Хюстън записа четвърта поредна победа, след като надигра като гост Бруклин със 113:99, но успехът на Рокетс едва ли ще се помни толкова дълго, колкото сблъсъка между звездите на двата тима Кевин Гарнет и Дуайт Хауърд. Само 4 минути след началото на двубоя центровете на двата отбора се спречкаха под коша на Бруклин, Гарнет замери с топката Хауърд, а след това го удари с главата си в лицето. На терена настъпи бъркотия и единствено бързата намеса на съдиите, щабовете на двата отбора, както и охраната в залата предотврати по-големи неприятности. За действията си Гарнет логично бе изгонен от игра, а Дуайт Хауърд получи само техническо нарушение.

До края на срещата обаче ситуацията остана под контрол и до нови грозни сцени не се стигна. Хюстън спечели с лекота срещата, след като още след първия период си осигури аванс от 14 точки. Най-полезен за успеха бе Джеймс Хардън с 30 точки, а 18 добави литовецът Донатас Мотеюнас. За домакините Мейсън Плъмли реализира 24 точки, но това не помогна на тима му да избегне шестото поредно поражение. В Чикаго местният Булс допусна изненадваща загуба от Орландо със 114:121. По 33 точки за успеха на гостите вкараха Никола Вучевич и Виктор Оладипо, а целият отбор на Меджик бе точен при 59% от стрелбите си.

Гостите имаха аванс през почти целия двубой, като на моменти преднината им достигна 17 точки. За домакините от Чикаго испанецът Пау Гасол вкара 28 точки, а звездата Дерик Роуз приключи с 18. Поражението остави Чикаго на четвъртото място в Източната конференция, докато пак там Орландо се намира на 13-о място. В същото време в Канада тимът на Детройт записа десета победа в последните си 11 срещи, надигравайки този път Торонто със 114:111. Домакините започнаха много силно срещата и поведоха след първите 12 минути с 32:20. Преднината им се запази до почивката, но след нея Пистънс, водени от Брендън Дженингс, се активизираха и успяха да обърнат хода на мача.

6 секунди преди края на срещата при резултат 111:112 Кайл Лаури имаше възможност да донесе победата на тима си, но стрелбата му от краче не намери целта и така в крайна сметка радостта бе за Стан ван Гънди и момчетата му. Най-полезен за Детройт бе Дженинс, който вкара 34 точки. 22 добави Грег Монро. За Раптърс Йонас Валанчиунас вкара рекордните в кариерата си 31 точки. В последната среща от снощи Бостън победи Ню Орлиънс у дома със 108:100. Най-полезен за успеха на Селтикс бе Джаред Сълинджър с 27 точки, докато за Ню Орлиънс Антъни Дейвис вкара 34.