Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник) 0:1 /почивка/

Три домакински победи в петък в Евролигата

Домакинските мачове се оказаха решаващи в петъчната програма от баскетболната Евролига за мъже, след като феновете на Барселона, Жалгирис Каунас и Анадолу Ефес Истанбул видяха победи за своите тимове, а турците дори останаха без загуба във втората групова фаза. Анадолу Ефес направи уникален обрат срещу Уникаха Малага и спечели със 74:70 (15:23, 19:26, 23:8, 17:13), като Мат Дженинг даде тон на победата със 17 точки при 5 от 8 в стрелбата от зоната за три точки. Донте Дрейпър обаче беше героят за турския отбор, след като наниза пет от общо 13-те си точки едва в последната четвъртина на срещата. Той донесе и окончателно победата със страхотна тройка малко преди сирената.

Уникаха пък може да съжалява, след като започна мача с 11 поредни точки и водеше с цели 15 до полувремето. Анадолу Ефес е лидер в група "F" без загубен мач, докато испанците от Малага нямат победа. В другия мач от вечерта отново имаше турска победа, като за нея Фенербахче надви със 78:60 (20:19, 18:17, 22:15, 18:9) Нижни Новгород. Барселона спечели първия си мач от група "Е" едва във втория рунд на потока, след като испанците победиха трудно Панатинайкос с 80:76 (14:20, 23:17, 26:19, 17:20). Гърците водеха в голяма част от срещата, но след почивката се разигра Марселиньо Уертас.

Само в рамките на 10 минути след полувремето той наниза шест тройки, като пет от тези изстрели бяха последователни за него. Панатинайкос имаше шанс да отговори и се доближи на точка от каталунците при 76:77, но Демаркъс Нелсън и Джъстин Долман решиха всичко. Във втория мач от вечерта в група "Е" на Евролигата, Жалгирис Каунас се наложи със 75:62 (18:15, 17:13, 18:18, 22:16) срещу АЛБА Берлин и с това литовците също спечелиха първата си победа за втората групова фаза.