Парма излъга Фиорентина, Марио Гомес изпорти дузпа

Отборът на Парма започна оптимистично 2015 г., побеждавайки с 1:0 Фиорентина у дома. Единствения гол реализира бранителят Андреа Коста. Той бе точен с глава в 11-ата минута и това се оказа достатъчно за "дуковете". В 34-ата минута гостите от Флоренция можеха да изравнят, но Антонио Миранте спаси дузпа, бита от реализатора Марио Гомес.

Така бившата звезда на Байерн (Мюнхен) продължава да има едва едно попадение от началото на сезона в Италия. В последните минути на мача Гонсало Родригес и Стефан Савич получиха по втори жълт картон и така Ла Виола завърши с девет души на терена. Парма продължава битката за оцеляване в Серия "А", докато "виолетовите" изгубиха важни точки в преследването на евроместата.