Безпощаден Палермо съсипа дебюта на Дзола, Чочев не игра (видео)

Отборът на Палермо вгорчи дебюта на Джанфранко Дзола начело на Каляри. Сицилианците разгромиха на своя стадион "Ренцо Барбера" тима от Сардиния с 5:0 в мач от 17-ия кръг на Серия "А". Два гола за Палермо реализира младата аржентинска звезда на тима Пауло Дибала (33-д, 72), а по един добавиха Микел Морганела (5), Есекиел Муньос (10) и Едгар Барето (85). Българският халф Ивайло Чочев остана през целия мач на пейката на редервите на Палермо.

Морганела изведе домакините напред в 5-ата минута с първия си гол в Серия "А". Той се разписа с удар отблизо, като топката рикошира леко в тялото на играч на Каляри преди да влети в мрежата зад вратаря Симоне Коломби. Само 5 минути резултатът стана 2:0. Защитникът Есекиел Муньос изпрати топката в противниковата врата с гърди след центриране от фаул.

Положението на Каляри стана още по-тежко в 26-ата минута, когато за втори жълт картон от игра бе отстранен капитанът на гостите Даниеле Конти.

В 33-ата минута реферът отсъди дузпа в полза на Палермо за нарушение на вратаря Коломби срщу Дибала и потърпевшият с чудесен шут от бялата точка направи резултата 3:0. В 72-ата минута Дибала реализира второто си попадение в двубоя, "разстрелвайки" Коломби с мощен шут от непосредствена близост. Крайния резултат оформи пет минути преди края халфът Едгар Барето с прецизен далечен изстрел.

След тази гръмка победа Палермо заема осмо място в класирането с 25 точки. Каляри е на 18-а позиция с 12 точки, като е на 4 точки от спасителното 17-о място. Лидери са Юветус и Рома с по 39 точки, като "Старата госпожа" приема по-късно тази вечер Интер.

СТАТИСТИКА НА МАЧА

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!