Селтик се доближи на точка от върха

С попадения на Емилио Исагире и Стефан Счепович Селтик надви Килмарнък с 2:0 и се доближи са на 1 точка от водача в шотландското първенство Абърдийн. "Детелините", за които не игра наказаният Александър Тонев, обаче имат и мач по-малко.

Крис Комънс можеше да даде ранен аванс на Селтик на "Ръгби Парк", но ударът му срещна напречната греда. Не след дълго халфът на гостите беше изведен на добра позиция от Лиъм Хендерсън, но отново уцели гредата. В 37-ата минута логичното се случи и Исагире откри резултата, пращайки топката покрай стража на Килмарнък Крейг Саймън.

След почивката Селтик продължи да държи инициативата и реши нещата в своя полза в 72-ата минута. Ефе Амброуз отклони с глава към Счепович и сърбинът с лекота оформи крайния резултат.

КИЛМАРНЪК - СЕЛТИК 0:2
0:1 Исагире (37)
0:2 Счепович (72)