Три гола с глава и триумф за Атлетико за старт на 2015 (видео + галерия)

Шампионът на Испания Атлетико Мадрид спечели с 3:1 у дома над Леванте в първия мач в Испания за календарната 2015 година. Антоан Гризман (18 и 47) и Диего Година вкараха три гола с глава и зарадваха публиката на "Висенте Калдерон" в двубой от 17-ия кръг на Ла Лига. Набил Ел Зар отбеляза единствения гол за "синьо-червените" валенсианци в 62-ата минута. С успеха тимът на Диего Симеоне се изравни с Барселона второто място, като каталунците гостуват утре на Реал Сосиедад.

Фернандо Торес още нямаше право да играе за "червено-белите", след като сделката ще бъде официален факт в понеделник. Ел Ниньо изгледа срещата от трибуните. Марио Манджукич поведе атаката в система 4-2-3-1, подкрепян от Арда Туран, Антоан Гризман и Коке. Гостите от "Сиутат де Валенсия" се подредеха в схема 4-4-2.

Атлетико - Леванте Домакините започнаха силно, притискайки сериозно момчетата на Лукас Алкарас. Основното оръжие на "червено-белите" в началото бяха високите центрирания. В 12-ата минута мрежата на Диего Мариньо беше поразена, но след вдигнат флаг на засада. Диего Годин беше в непозволена позиция след центриране от фаул. В 15-ата Гризман намери Гилерме Сикейра отляво, той центрира към Манджукич, но неговият удар с глава не беше достатъчно точен.

Атлетико - Леванте "Гранотас" изградиха опасна атака в 17-ата минута, завършена със слаб шут на Рафаел Мартинс. Минута по-късно Гризман откри резултата. Сикейра центрира отляво, френският техничар беше оставен сам да реализира с глава, вратарят сякаш беше заслепен от слънцето. Любопитното е, че "седмицата" на Атлети отбеляза първия гол за 2015 година в Примера, както и последния за 2014-а в испанския шампионат.

Атлетико - Леванте В 30-ата минута Манджукич прати топката в мрежата след остро центриране от Хуанфран. Голът не беше зачетен, след като хърватинът умишлено си помогна с ръка. В 37-ата Тиаго Мендеш подаде към Манджукич, той отклони, след което вратарят на валенсианци съумя да избие. В 40-ата минута "дюшекчиите" имаха две възможности да се разпишат от корнери, но не отправиха точни изстрели.

Атлетико - Леванте По-малко от две минути след началото на второто полувреме шампионите на Диего Симеоне удвоиха аванса си. Манджукич стреля с глава, Мариньо изби, топката попадна на главата на Гризман, който отбеляза втория си гол с глава. Стражът успя да избие, но видимо зад голлинията - 2:0. В 56-ата Гризман върна към Тиаго Мендеш, чийто удар от 10 метра беше отклонен в корнер.

Атлетико - Леванте В 62-ата минута гостите изненадващо върнаха един гол. След изпълнение на корнер Манджукич спаси от самата голлинията след насочване на Виктор Касадесус. Секунди по-късно обаче резервата Набил Ел Зар намали, след като сложи крак при центриране на Иван Лопес. Попадението даде увереност на Леванте и това пролича в няколко опасни центрирания. В 74-ата Габи Фернандес шутира от дистанция - в ръцете на Мариньо. В 82-ата минута Тиаго Мендеш центрира, а Диего Годин беше изпуснат от защитата и отбеляза с глава за успокоителен трети гол.

Атлетико - Леванте Предстоят три изключителни тежки мача за Атлетико в рамките само на десетина дни. Това са двете срещи с Реал Мадрид за Купата на краля и гостуването на Барселона в първенството.