Удинезе не се даде на Самп на "Луиджи Ферарис" (видео)

Отборите на Сампдория и Удинезе не се победиха в мача помежду си от 16-ия кръг на италианската Серия "А". Срещата на "Луиджи Ферарис" в Генуа завърши при резултат 2:2.

В 15-ата минута Педро Обианг изведе "моряците" от Самп напред в резултата. Вратарят на гостите Орестис Карнезис, притиснат от мощния Стефано Окака, изби лошо топката и тя попадна право в Педро Обианг, а той я насочи в мрежата. Само за три минути обаче Удинезе обърна резултата в своя полза. В 31-ата Алекс Хейхо изпревари бранител на Самподрия и вратаря на домакините Серхио Ромеро и чукна топката в мрежата след подаване отляво на Панайотис Коне. В 34-ата минута гостите осъществиха пълен обрат в резултата. Защитникът Данило заби топката във вратата на Ромеро след центриране от ъглов удар на Коне. Все пак, четвърт час след началото на втората част Маноло Габиадини с прекрасен удар с глава изравни резултата, възползвайки се от хубавото центриране на Лоренцо Де Силвестри.

Две минути преди края защитникът на Удинезе Томас Орто получи втори жълт, съответно червен картон и гостите доиграха малкото минути до края в намален състав.

След това равенство, девето за Самп в Серия "А" този сезон, тимът на Синиша Михайлович заема четвърто място в класирането с 27 точки, колкото има и третият Наполи. Удинезе е девети с 22, а лидер е Ювентус с 39, пред Рома с 36.