Щутгарт се отлепи от дъното с ценна победа в Хамбург

Отборът на Щутгарт се отлепи от дъното в класирането в Бундеслигата, като записа ценна победа с 1:0 в гостуването си на Хамбургер ШФ от междинния 16-ти кръг. "Швабите" играха в намален състав почти цяло второ полувреме, но удържаха крехката си преднина и прибавиха толкова нужните три точки в актива си.

Единственият гол в мача падна в 43-ата минута, когато Рафаел ван дер Ваарт направи грешка в изнасянето на топката, след което гостите организираха хубава контра, а Флориан Клайн бе изведен на голова позиция и хладнокръвно реализира за 0:1.

В 53-ата минута Георг Нийдермайер доста усложни задачата на съотборниците си да удържат победата, като си изкара директен червен картон за груб фаул. Въпреки това Щутгарт показа характер и не допусна изравняване в оставащите минути до края.

Така Щутгарт се изкачи до 15-ото място във временното класиране с актив от 16 точки, но е с мач повече от два от отборите зад него. Хамбургер пък вече е 14-ти също с 16 точки, но с по-добра голова разлика.