Гонзо готви чистка на доста титуляри през зимата

Най-хубавата новина за Левски е, че мачовете в годината на стогодишнината свършиха. “Сините” завършиха 2014 година с първа загуба от Славия от 11 години в “А” група и първа на “Овча Купел” от 50 години за първенство. Поражението е общо седмо след 18 кръга за Георги Иванов-Гонзо и компания, като след него със сигурност предстоят доста промени.

Спортният-директор и наставник на 26-кратните шампиони е бесен от поредната доза разочарование на част от основните си футболисти. Срещу “белите” за пореден път Пламен Крумов, Пламен Илиев, Луис Педро, Валери Домовчийски и Аймен Белаид бяха сред виновниците.

Първият направи безумен фаул в 43-ата минута, след който дойде гола за 1:0 на Жереми Манзоро. Вторият отново допусна лесен гол, като при 1:1 Манзоро му вкара от 18 метра със слаб удар в средата на вратата. Холандецът отново игра за себе си и не бе в помощ на “сините”, като дори бе заменен от Илия Димитров. Домовчийски отбеляза единственото попадение от дузпа, но играта му през тази есен разочарова тотално Гонзо, който е решен да търси център нападател на всяка цена, въпреки, че Домо е голмайстор номер едно на тима със 7 гола – пет в “А” група и два за Купата на България. Последният пък за пореден път направи глупост и си изпроси червен картон в последните секунди на първата част. Първо получи жълт картон за бурно оспорване на съдийско решение (б.а. за объркан тъч на близо 80 метра от вратата на Левски), а след това вкара умишлено гол с ръка в продължението на първото полувреме и получи втори жълт картон, а между тях “сините” бяха допуснали и гол.

38-годишният Иванов е категоричен, че повече не иска да вижда по-голямата част от тях в състава си. Пристигналият от Берое десен бранител миналата зима със сигурност изигра своя последен мача за Левски. Независимо дали Димитър Димитров-Херо или Иванов ще бъде треньор, тъй като и двамата не го искат в състава си.

Вратарят, който бе доведен и налаган от Гонзо също е пътник след слабата форма демонстрирана от него след контузиите му през тази есен. Последните седмици Гонзо и Илиев не са в добри отношения, а това го потвърждават и изказванията им. “Който уцели вратата, вкарва на Левски”, заяви Гонзо.

Илиев отговори: “Ако клубът има нещо към мен... животът продължава. Дали в Левски или в някой друг отбор, всяко начало си има край”.

На Педро вече се търси отбор чрез няколко мениджъри. При добра оферта Белаид също ще бъде продаден, но въпреки поредицата му от детински грешки, които костват голове във вратата на Левски има най-голям шанс да остане от изброените.