Милан пречупи Наполи с бързи голове през двете полувремена (видео)

Отборът на Милан победи Наполи с 2:0 в сблъсъка между двата тима на "Сан Сиро" от 15-ия кръг в Серия "А". "Росонерите" нанесоха първа загуба на своя съперник от 21 септември насам и спряха серията му от 11 мача без поражение. Домакините пречупиха неаполитанците с бързи голове през двете полувремена. Те откриха резултата още в 6-ата минута чрез Жереми Менес, а след това нанесоха втори удар на противника в 52-ата минута на втората част с попадение на Джакомо Бонавентура.

Срещата започна отлично за Милан, който откри резултата в мача още с първата си по-добра атака. В 6-ата минута Жереми Менес бе изведен на скорост от ляво, той финтира двама защитници, излезе сам срещу вратаря и с техничен удар в далечния ъгъл прати топката във вратата.

След това обаче и Наполи имаше своите шансове. В 22-ата минута Диего Лопес трябваше на два пъти да се намесва решително след удари на Давид Лопес и Хосе Кайехон. Две минути по-късно гостите организираха страхотна контраатака и отново Кайехон излезе на стрелкова позиция, но и този път не успя да преодолее вратаря на съперника.

Милан пък отговори с далечен изстрел на Бонавентура в 26-ата минута, а в 33-ата минута Андреа Поли проби опасно в наказателното поле и стреля, но топката мина много близо до гредата. В 41-ата минута пък след хубава атака на Наполи Филип Мексес трябваше да се намесва решително и с шпагат да спре опасно центриране във вратарското поле, което почти сигурно щеше да доведе до гол.

Още в началото на втората част Милан отново наказа своя съперник. Точно както и първото полувреме "росонерите" стигнаха до гол още с първата си атака. В 52-ата минута топката бе центрирана от ляво за Джакомо Бонавентура, който се извиси и с глава простреля вратаря Рафаел за 2:0.

В 60-ата минута Милан бе много близо до трети гол. Кейсуке Хода напредна от дясно и върна чудесно за нахлуващия на скорос Рикардо Монтоливо, който обаче не успя да уцели вратата и от движение стреля встрани. Две минути по-късно и Менес създаде прекрасна голова стуация, като финтира двама играчи, напредна в пеналта, но стреля над вратата.

Наполи натисна едва в края на втората част и в 78-ата минута Гонсало Игуаин отправи нелош удар, но покрай вратата. Две минути по-късно далечен изстрел отправи Кайехон и Дуван Сапата опасно отклони топката, която обаче мина до вратата. След това отново Игуаин отправи истинска бомба, но Диего Лопес с прекрасна реакция запази вратата си "суха". В добавеното време и Сапата с глава тества вратаря, който отново бе непробиваем.

В крайна сметка Милан спечели мача и записа важни точки в актива си, като вече има 24 и изпревари съперника си в класирането, като излезе на 6-ата позиция. Наполи пък вече е 7-ми със същия актив от точки.