Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Бивш играч на Литекс с гол и червен картон във Франция

Бившият защитник на Литекс Седрик Камбон се оказа в центъра на вниманието в мача на неговия Евиан Тонон-Гайяр срещу Реймс от 18-ия кръг на Лига 1. Тимът на бранителя загуби с 2:3, а той отбеляза гол, а след това бе изгонен с директен червен картон.

Домакините откриха резултата в 14-ата минута с гол на Диего Ригонато, но с попадения на Вас и Камбон през втората част тимът от Горна Савоя обърна резултата. В края на мача обаче Реймс успя да осъществи нов обрат. Първо Аиса Манди изравни в 78-ата минута, а само 60 секунди по-късно гостите останаха с човек по-малко. Още минута след това Диего отново се разписа, за да донесе успеха на Реймс. В класирането Реймс е десети с 25 точки, а Евиан 14-и с 19.

Отборът на Лориен победи с 3:1 Метц. "Мерлузите" си свършиха работата още до почивката, когато резултатът вече беше 3:0 в тяхна полза. Автори на попаденията бяха Джордан Аю, Бенжамен Жано и Рафаел Гереро. В началото на втората част Йени Н'Гбакото намали за тима от Източна Франция, но за повече гостите нямаха сили. С победата си Лориен заема 13-о място с актив от 20 точки. Метц пък остава с 19 точки на 15-а позиция.

Монпелие и Ланс си спретнаха голово шоу с шест гола и завършиха наравно 3:3. Домакините поведоха набързо с 2:0 след голове на Морган Сансон и Лукас Бариос, но Батист Гийом и Пиерик Валдивия изравниха за северняците. През втората част Антони Муние даде нова преднина на Монпелие, но резервата Йоан Тузгар донесе точката на гостите.