Бастия се отблъсна от дъното

Отборът на Бастия взе ценни три точки в борбата си за оцеляване в Лига 1. Корсиканците победиха с 2:0 като домакин Рен, който пък записва втора поредна загуба след серията си от осем мача без поражение.

Гостите от Бретан останаха с човек по-малко още в средата на първата част, когато Фалу Диане бе изгонен с директен червен картон за груб фаул. Въпреки това Рен успя да издържи на натиска на Бастия почти до почивката. За тяхно нещастие в последната секунда на първата част Риад Будебуз откри резултата за домакините. През втората част Бастия отново беше по-активният тим и успя да стигне до нов гол, с който да си подпечата успеха. Автор на попадението бе Яник Каюзак в 80-ата минута.

С победата си днес Бастия вече не е на последно място в класирането, но все още са в опасната зона. Корсиканците имат 17 точки и заемат 18-о място. Рен пък остава на шеста позиция с 28.