Нант се пребори с Бордо (видео)

Отборът на Нант победи с 2:1 Бордо в дербито на Атлантика от 18-ия кръг на Лига 1. "Канарчетата" търсеха успеха през целия мач и заслужено стигнаха до трите точки. Куриозен факт в двубоя бе, че две от трите попадения бяха автоголове.

Резултатът бе открит в 23-ата минута, когато Алехандро Бедоя подаде към Жордан Верету и младият талант откри от малък ъгъл и недобра намеса на вратаря Ажбе Юг. Само три минути по-късно обаче Киан Хансен си отбеляза автогол, след като засече в собствената си врата центриране на Никола Морис-Белай за 1:1. През втората част Нант тръгна по-активно в атака в търсене на победен гол и стигна до успех в 66-ата минута, когато при един корнер топката се отклони в Шейх Диабате, а след това се удари в гредата, за да се отбие в гърба на вратаря Юг и да влезе във вратата на Бордо.

Така Нант събра актив от 27 точки и в момента заема седмо място в подреждането. Бордо пък е на пета позиция с 31.