Сасуоло си намери майстора след невероятна драма срещу Чочев и компания (видео)

Отборът на Сасуоло си намери майстора и това се оказа Палермо. Сицилианците победиха с 2:1 Сасуоло на своя стадион "Ренцо Барбера" в първия мач от 15-ия кръг на италианската Серия "А". Титуляр за Палермо бе българският халф Ивайло Чочев. Бившият играч на ЦСКА бе сменен в 72-ата минута от Франческо Дела Рока. Секунди по-рано българинът имаше шанс да вкара първия си гол в Серия "А", след като получи топката в наказателното поле на гостите, но ударът му не намери очертанията на противниковата врата. Гостите от Сасуоло завършиха срещата с 9 души, тъй като в 67-ата минута червен картон получи вратарят Андреа Консили, а секунди преди края изгонен бе и защитникът Паоло Канаваро.

Заключителните минути на двубоя бяха повече от драматични, тъй като в 85-ата минута останалите с човек по-малко играчи на Сасуоло изравниха резултата с гол на резервата Леонардо Паволети. В третата минута на добавеното време обаче резервата за сицилианците Андреа Белоти донесе победата на домакините.

Палермо изненада съперника си с гол още в третата минута. Негов автор стана халфът Лука Ригони. Той изпрати топката във вратата на Сасуоло с глава след центриране от ъглов удар.

През втората част домакините изпуснаха куп положения за гол. Задачата на Палермо бе улеснена от червения картон, който получи стражът Андреа Консили в 67-ата минута. Реферът Фабио Мареска прецени, че Консили е извършил нарушение на около метър пред границата на наказателното поле срещу устремилия се напред ветеран Енцо Мареска. Подпомагнати от численото си предимство на терена, играчите на Палермо обсадиха вратата на гостите, но не успяха да вкарат още един гол и бяха наказани за многобройните си пропуски.

В 85-ата минута защитник на Палермо не успя да избие добре топката и я подари на току-що появилия се в игра Леонардо Паволети, който я насочи в мрежата на сицилианците. Това обаче беше само началото на драмата. Футболистите на Еузебио Ди Франческо вече предвкусваха ценната точка, когато в 93-ата минута резервата Андреа Белоти бе изведен очи в очи с резервния вратар на Сасуоло Алберто Помини и с удар по земя изпрати топката в мрежата, въпреки че стражът леко я закачи.

И това обаче не беше всичко, тъй като в 95-ата минута националът на Италия Симоне Дзадза направи непростим пропуск. Той бе изпуснат от отбраната на Палермо в наказателното поле, но не съумя да преодолее вратаря Стефано Сорентино, който направи решаващо спасяване с крак.

В 96-ата минута нервите на опитния Паоло Канаваро не издържаха и братът на легендарния Фабио Канаваро изрита аржентинската звезда на Палермо Пауло Дибала, за което получи директен червен картон.

Със спечелените три точки Палермо удължи серията си от поредни мачове без поражение. Те са вече седем. В същото време, сицилианците прекъснаха серията на Сасуоло от осем последователни срещи без загуба. Палермо е девети в класирането с 21 точки, а Сасуоло е 11-и с 19. Начело е Ювентус с 35 точки, пред Рома с 32 и Дженоа с 26.