Берое показа на ЦСКА как се бележи на нивата в Дупница и дръпна пред Левски

Отборът на Берое изпрати годината с победа. Момчетата на Петър Хубчев разбиха с 3:0 Марек в мач от 19-ия кръг на "А" група, с което завършват 2014 г. с актив от 31 точки. Това отрежда пето място на "зелените", които водят с три точки пред шестия Левски. Головете днес реализираха Станислав Костов и Жуниор Мапуку (2).

Срещата протече изцяло под диктовката на гостите, които можеха да поведат в резултата още в 19-ата минута, когато гредата се оказа отличен помощник на вратаря на дупничани Емил Михайлов. В 31-ата минута обаче акция на Берое отляво завърши с пас към Костов, който откри резултата. Така съставът на Хубчев откри резултата на "Бончук", което наскоро не бе по силите на лидера ЦСКА.

В края на полувремето Мапуку се откъсна от отбраната на Марек, за да направи 2:0, а пет минути след почивката нападателят от Конго бе точен за 3:0 със своя пети гол от началото на сезона. След зимната пауза Марек гостува на Ботев (Пловдив), докато Берое приема другия пловдивски клуб в елита Локомотив.