Черната серия на Рилецо в ЕВРОХОЛД Балканска лига продължи

Отборът на Рилски спортист (Самоков) записа трета поредна загуба в ЕВРОХОЛД Балканска лига, след като тази вечер загуби при гостуването си на последния във временното класиране на група „А” КК Теодо с 81:84.

След тази вечер кризата в Рилецо се задълбочи още повече, след като самоковци натрупаха общо пет последователни поражения – три в Балканската лига и две в Националната Баскетболна Лига.

Най-резултатни за българите бяха Симеон Илиев и Любомир Киров, които вкараха по 16 точки, Джулиън Норфлийт добави 15 точки, а Йордан Бозов завърши с 10 точки н сметката си.

Александър Радулович беше най-резултатен за Теодо – 22 точки, Данило Шибалич добави 17 точки за успеха, а Аарън Мичъл и Марко Мийович завършиха с по 14 точки.

Момчетата на Росен Барчовски започнаха повече от добре този двубой и след няколко успешни атаки на Георгиев, Гуджино и Тейлър, успяха да поведат с 14:6, но до края на първата четвърт готите от Самоков не съумяха да удържат инициативата и това даде възможност на Теодо да стопи пасива си – 15:19.

В началото на втория период домакините успяха да обърнат резултата в своя полза след кош на Радулович, но за много кратко. Последваха нови силни минути за Рилецо и разликата в полза на нашите стигна девет точки, но след това ново отпускане и поредица от грешки в защита и нападение върна домакините в играта – 38:41.

Третата четвърт започна лошо за Рилски спортист, а домакините използваха шанса си и успяха отново да обърнат резултата в своя полза и дори да отворят крехка преднина – 52:48. Последва наказателна акция на Норфлийт, Телър и Илиев от тройката за 65:60 в полза на самоковци след 30 минути игра, но  в заключителния период домакините пак натиснаха и стигнаха до равенството – 76:76 при 2:30 минути преди последния съдийски сигнал.

В оставащото време баскетболистите на КК Теодо успяха да поведат с три точки благодарение на Мичъл, докато играчите на Рилецо се хвърлиха да гонят обрат с много нарушения в опит да изнервят съперника и със стрелба от тройката, но тактиката им не проработи и края на мача дойде при 84:81 в полза на домакините.