Сампдория се разправи с десет от Верона

Отборът на Сампдория надирга с 3:1 Верона като гост в последния мач от 14-ия кръг на италианската Серия "А". "Моряците" продължиха добрата си серия от 5 мача без загуба, докато съперникът им продължи да затъва, като това за него бе 8-ми двобуй без успех. Победата на Самп бе улеснена и от това, че домакините играха с 10 човека на терена от 26-ата минута, когато Рафаел Маркес бе изгонен с директен червен картон.

Мексиканецът на практика изработи първото попадение за гостите, тъй като спъна нахлуващия на скорост Едер за дузпа, като потърпевшият сам се нае с изпълнението на наказателния удар и в 28-ата минута даде преднина на своя тим. Именно заради това нарушение пък бранителят бе изгонен.

Донякъде изненадващо обаче Верона успя да стигне до изравняване на резултата в 37-ата минута, когато вратарят Серхио Ромеро не се намеси добре след един далечен удар, а от близо Лука Тони довкара топката за 1:1.

През втората част обаче Сампдория бе пълен господар на терена и първо в 57-ата минута си върна преднината в резултата като Стефано Окака бе точен от близо с глава. В 62-ата минута пък Едер нахлу в наказателното поле и чукна топката на празна врата за Маноло Габиадини, който оформи крайното 1:3.

Така Самп се завърна на 4-ата позиция в таблицата с 25 точки, докато Верона остава на 14-ото място с 14 точки в актива си.