Торпедо навакса изоставане от два гола, но не успя да победи 10-има от Уфа (видео)

Торпедо (Москва) и Уфа не успяха да се победят, завършвайки при резултат 2:2 сблъсъка си от последния кръг на есенния дял на руския шампионат. Столичани изоставаха с 0:2, но успяха да стигнат до точката срещу "гражданите", които близо 70 минути играха с човек по-малко заради червения картон на Максим Тишкин. В този двубой Уфа бе и без двамата си най-силни чужденци - Емануел Фримпонг и Марсиньо.

Гостите откриха резултата в 20-ата минута, след като Вагиз Галиулин проби добре по десния фланг и центрира в наказателното поле, където Диего Карлош засече с глава. Само две минути след това Уфа остана с човек по-малко, след като Максим Тишкин фаулира отсъстващия се Шевченко и получи директен червен картон. Въпреки че бяха в числено намален състав, гостите удвоиха аванса си в 37-ата минута. Сафрониди изпълни пряк свободен удар отдясно на вратата на Торпедо, Салугин опита да избие с глава, но вместо това продължи топката към далечната греда, а Денис Тумасян от няколко метра я прати във вратата на Жевнов.

Само пет минути по-късно домакините върнаха едно попадение. Отбраната на Уфа не успя да се справи с центриране отдясно, Новоселцев овладя на границата на наказателното поле и пусна към Антон Путило, който простреля Юрченко - 1:2.

20 минути след подновяването на играта Резиуан Мирзов изравни резултата след солова акция и страхотен удар от границата на наказателното поле, с който прати неспасяемо топката в далечния ъгъл на вратата.