Добри изяви на българките в баскетболната Серия В

В италианската Серия В по баскетбол за жени Витербо победи гостуващия Салерно с 66:56 (22:16 10:17, 16:7, 18:16) точки в 11-ия кръг. Българката Роксана Йорданова беше титуляр за домакините, изигра силен мач и се отчете с 16 точки и 6 борби за 36 минути. Брони, където играе Димана Георгиева, загуби от Торино с 57:61 точки.

188-сантиметровият център се отличи с 8 точки, 5 борби, 3 асистенции, 1 отнета топка и 1 чадър за 33 минути. В Германия Херне, с Радостина Славова-Нанева, победи с 89:87 точки Фрайбург и се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на страната. Отборът на Еносис, където играе Никола Трайков, допусна втора поредна загуба в Кипър. Отборът отстъпи пред Керавнос с 61:77 точки като гост в мач от 7-ия кръг на първенството. Трайков завърши като втори реализатор с 13 точки, 1 борба и 2 асистенции за общо 31 минути.