Ради Кирилов е играч на 29 кръг в Efbet лига

Успешен дебют за новия треньор на Ботев (Пд)

Отборът на Ботев (Пловдив) победи с 2:0 Хасково в мач от 18-ия кръг на "А" група. Цветелин Чунчуков (56') и Лъчезар Балтанов (70') вкараха головете. Срещата бе дебют за новия треньор Петър Пенчев, който през седмицата замени Велислав Вуцов.

"Канарчетата" наложиха натиск в началото на срещата и пропуснаха да поведат в 7-ата минута. Балтанов подаде на Чунчуков, но ударът на нападателя се отклони в страничната греда и излезе в аут. Последва слаб изстрел на Момчил Цветанов в 15-ата минута, който не застраши Николай Банков.

В 24-ата минута Майкъл Тевия отправи първи шут към вратата на домакините, но бранител в жълто-черно блокира.

Три минути по-късно топката попадна в Иван Цветков, защитник застана на нейния път, а при добавката Мариян Огнянов стреля в аут. В 42-ата минута Чунчуков пропусна отново, след като Лазар Марин центрира успоредно на голлинията, но нападателят не успя да засече кълбото.

Младият голмайстор обаче не сбърка при третата открила му се възможност. Това се случи в 56-ата минута, когато Балтанов подаде на границата на малкото наказателно поле и Чунчуков насочи кълбото в мрежата за 1:0.

Минута по-късно гостите останаха с човек по-малко на терена, след като Педро Еуженио получи втори жълт картон.

В 62-ата минута 19-годишният футболист можеше да се разпише отново, но този път уцели напречната греда след удар с глава. В 70-ата обаче Балтанов сложи точка на спора, след като завърши успешно атака, преминала през Йордан Христов и Цветков.

В самия край на срещата Цветков можеше да направи победата още по-убедителна, но се засуети и не успя да нанесе удар.