Палермо изпусна победата в Торино, Чочев с цял мач (видео)

Палермо с Ивайло Чочев в състава си изпусна победата при гостуването на Торино в късния мач от 14-ия кръг на Серия А. Гостите от Сицилия на два пъти излизаха напред в резултата, но позволяваха на домакините да изравнят. Равенството може да се приеме като справедлив изход на мача, тъй като "биковете" бяха много по-активният отбор на терена и определено  не заслужаваха да загубят.

Чочев започна като титуляр и остана до края на срещата. Бившият футболист на ЦСКА получи и жълт картон в края на първата част.

Сицилианците започнаха много активно мача, но получиха много тежък удар след четвърт час игра, когато бранителят Фабио Дапрела се контузи и трябваше да бъде извършена принудителна смяна. На негово място в игра се появи Ашраф Лазаар, който на свой ред беше заменен в 51-ата минута.

Палермо откри в 15-ата минута чрез Лука Ригони, който простреля мрежата на Торино от близко разстояние.  "Биковете" се върнаха в мача чрез Хосеф Мартинес, който овладя топката в наказателното поле с гърди, завъртя и стреля мощно в десния долен ъгъл за 1:1. В самия край на полувремето Пауло Дибала със седмия си гол от началото на първенството отново изведе Палермо напред. След поччивката Торино упражни силен натиск, но единственото до което стигна беше изравнителен гол, дошъл след изпълнение на ъглов удар, когато Камил Глик с глава се разписа.

Равенството остави Палермо на 11-ото място в класирането с 18 точки, докато Торино е 15-и с пет по-малко.