Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Шалке и Чупо-Мотинг летят нагоре след нов разгром (видео)

Отборът на Шалке 04 записа трета поредна победа в Бундеслигата, след като премаза с 4:0 Щутгарт в двубой от 14-ия кръг на германския елит, игран пред 45 хиляди зрители на "Мерцедес-Бенц Арена". Ерик-Максим Чупо-Мотинг реализира три гола (1, 21 и 61) за гостите и поведе в листата на голмайсторите в Бундеслигата. Макс Майер също се разписа във втората поред четириголова фиеста на "миньорите". С успеха "04" остана на една точка от третото място.

"Кралскосините" на Роберто ди Матео започнаха ударно срещата и в средата на първото полувреме водеха с 3:0. Раздвижената и динамична схема 3-5-2 им позволи бързо изнасяне на топката и неприятности за противника. Въпреки това два от трите гола паднаха след статични положения.

Още в 58-ата секунда Чупо-Мотинг отбеляза фамозен гол с пета след центриране от фаул. Бившият съотборник на Тодор Неделев посрещна топката от въздуха и атрактивно я прати в обратния ъгъл. В десетата минута камерунският национал намери Макс Майер, той проби в наказателното поле, преодоля вратаря Свен Улрайх и с глава насочи в мрежата. В 21-ата Транкило Барнета изпълни корнер, Чупо-Мотинг скочи високо на първата греда и намери близкия ъгъл - 0:3.

"Мерцедесите" се настаниха в половината на гостите, а "04" действаше на контраатаки. В 61-ата минута тимът от Гелзенкирхен нанесе нов удар в тила на съперника. Чупо-Мотинг оформи своя хеттрик след втора асистенция на Барнета. Нападателят с номер 13 отбеляза с глава от 11 метра и заби своя девети гол в Бундеслигата. До края момчетата на Хууб Стевенс не намираха сили дори за почетен гол.

Щутгарт остава на последно място в таблицата. Шалке участва в борбата за място в Шампионската лига.

Снимки: Getty Images/Guliver