Волейболистките на Левски с 8 от 8 (ВИДЕО+ГАЛЕРИЯ)

Волейболистките на Левски победиха като домакини Казанлък Волей с 3:0 (27:25, 25:16, 25:13) в мач от 9-ия кръг на женското първенство на НВЛ на България, игран в столичната зала "Христо Ботев".
Левски - Казанлък
Така "сините" постигнаха 8-а победа от 8 мача, като са начело във временното класиране. Тимът на Казанлък пък остава на 4-то място в таблицата с 4 победи, 4 загуби и 8 точки.
Единствено първия гейм имаше интрига за малцината зрители в залата. Тимът на Казанлък стартира отлично, като даваше отпор на левскарките и играта бе напълно равностойна. "Розите" не дадоха възможност на домакините да затворят мача, като играта излезе след 25-та точка. В решителния момент, обаче, при равенството 25:25 гостенките не издържаха на напрежението, направиха две последователни грешки и предадоха фронта.
В останалите две части волейболистките на Левски доминираха изцяло, като вземаха голям аванс. така във втората част "сините" поведоха с 6:1, а в третата с 8:3, като зотвориха безпрепятствено мача с чиста победа след 25:16 и 25:13.