Малага не пропусна "промоцията" да бие Леванте (видео)

Малага се възползва по най-добрия начин от слабата форма на Леванте и записа победа с 1:0 като гост в среща от 17-ия кръг на Примера дивисион. С новите 3 точки в актива си отборът на Хави Грасия се отдалечи на 6 точки от изпадащите и е в добра серия от три поредни победи и пет мача без загуба. Точно на другия полюс са домакините, които пък нямат успех от месец насам и са на последна позиция. Ветеранът Дуда вкара единствения гол на "Сиутат де Валенсия", след като в 79-ата минута хитро търкулна топката под стената при изпълнение на пряк-свободен удар. Португалецът се беше появил на терена малко по-рано.

Друга от смените - Артур Бока, пропусна най-чистата възможност за Малага в 64-ата минута. Тогава трима футболисти на гостуващия тим излязоха срещу само един бранител в червено-синьо и на Бока се падна да завърши, но той стреля слабо в ръцете на вратаря Диего Мариньо.

През първото полувреме отличен шанс не успя да оползотвори и Дуйе Чоп, чието място по-късно в двубоя беше заето от Дуда.

Сломените домакини от Леванте стигнаха само един реален шанс, но Карлос Камени закова топката след изстрел на Виктор Камараса в 63-ата минута.

Най-вероятно "черната" серия на валенсианци ще продължи и в първия им мач след Нова година, тъй като в събота гостуват на Атлетико Мадрид. Малага пък ще спори със Селта у дома.