Гълка с ценна победа в Барселона

Отборът на Еспаньол надви с 1:0 гостуващия Лас Палмас в среща от 16-ия кръг на Примера дивисион. Фелипе Кайседо реализира в 66-ата минута и донесе трите точки за състава на Константин Гълка. "Папагалчетата" се вдигнаха до средата на класирането, а канарският тим остава в зоната на изпадащите.

Двата тима създадоха прекалено малко голови положения през първата част. Най-добрата възможност се откри в 17-ата минута пред Наусет Алеман, вратарят беше преодолян, но топката не отиде в мрежата. В 32-ата "папагалчетата" създадоха най-доброто положение за полувремето, но Висенте Гомес застана на пътя на топката.

В 54-ата минута Жерард Морено стреля с глава над гредата. Барселонци търсеха настоятелно гола и го постигнаха в средата на второто полувреме. В 66-ата минута гостите от Канарските острови сбъркаха при изнасянето на топката, Хави Лопес центрира и Кайседо отбеляза. Две минути по-късно "жълтите" претендираха за дузпа след спорна схватка между Серхио Араухо и Паул Лопес. В 72-ата Кайседо пропусна нов добър шанс сам срещу Хави Варас. В 82-ата резервата Абрахам Касанова удари дясната гред с нисък изстрел.

Снимка: "Марка"