Ново бижу на Гризман изравни Атлетико с Барса (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид сломи с 2:1 гостуващия Атлетик Билбао в двубой от 15-ия кръг на Примера дивисион. "Лъвовете" на Ернесто Валверде откриха резултата в 27-ата минута след гол на Аймерик Лапорт. Попадения на Саул (45) и Антоан Гризман (67) направиха пълен обрат и изравниха тима на Диего Симеоне с лидера Барселона.

Двубоят започна ентусиазирана игра на домакините, която обаче не донесе опасности пред Горка Ираисос. В 18-ата минута Лусиано Вието реализира страхотен гол с глава, но при правилно вдигнат флаг за засада. Постепенно гостите от "Сан Мамес" отбиха първоначалния натиск и лека-полека погледнаха към вратата на съперника.

В 26-ата минута Ариц Адурис овладя дълга топка и брилянтно я насочи над вратаря. Ян Облак някакси успя да избие над гредата и да предотврати страхотно попадение. При корнера обаче "лъвовете" раниха своя съперник и отбелязаха попадение. Аймерик Лапорт беше оставен сам на втората греда и вкара с крак.

Тимът на Диего Симеоне опита да отвърне на удара, но трудно стигаше до голови положения. В 42-ата Бенят Ечебария получи добра възможност от фал, ала Ян Облак усети посоката на изстрела. В добавеното време на полувремето Ираисос изби в корнер след страхотен шут на Габи Фернандес. След изпълнения ъглов удар Саул изравни с глава на първата греда - 1:1.

В 49-ата минута Облак се намеси след остро центриране на Енеко Боведа. Отново десният бранител на баските беше решаващ герой две минути по-късно, когато с жертвен шпагат спря много опасна бърза акция на противника. В 52-ата Адурис изпусна очи в очи със словенския вратар, стреляйки в тялото му.

В 56-ата Саул опита изстрел от 20 метра, но намери ръцете на Ираисос. В 67-ата минута голямата звезда на Атлети Антоан Гризман реализира страхотно попадение. Резервата Микел Рико не успя да изчисти, а френският стрелец шутира без забавяне от 20 метра и прати топката в десния ъгъл на баския страж - 2:1. До края на двубоя билбаинците не намериха път към вратата на своя опонент, който се защитаваше безупречно.

Атлетико има всичко основания да завърши годината като водач в подреждането, след като Барселона ще има мач по-малко заради участието си на Световното клубно първенство.

Снимка: "Марка"