Лука Тони заложи на дузпата Синиша (видео)

Отборът на Милан продължава да разочарова своите тифози, а след поредната издънка Синиша Михайлович рискува да бъде уволнен. "Росонерите" не успяха да победят последния Верона в мач от 16-ия кръг на Серия "А" на "Сан Сиро". Карлос Бака откри в 52-ата минута, а пет минути по-късно Лука Тони изравни от дузпа, а за извършеното нарушение Найджъл де Йонг бе изгонен. Така "червено-черните" втори пореден кръг не победиха тим от зоната на изпадащите, след като миналата неделя стигнаха само до 0:0 срещу Карпи.

Реферът Паоло Валери също има вина за този резултат, след като на няколко пъти отсъди несъществуващи засади на домакините и бяха отменени две редовни попадения, а Бонавентура имаше претенции за дузпа. Това още повече изнерви и попречи на "росонерите".

Синиша Михайлович заложи на схема 4-4-2, но от първата минута започна Карлос Бака, Луис Адриано и също така Джакомо Бонавентура и Мбайе Нианг, които действаха по крилата. Найджъл де Йонг се завърна от първата минута в тандем с Рикардо Монтоливо. Гостите търсеха първа победа за този сезон, с която да запазят шанове да се спасят.

През първата част удар на Нианг в 18-ата минута облиза гредата. До края на първата част последваха още два пропуска на "росонерите". Втората част започна с положение за гостите, но Греко с глава стреля в аут от 11 метра. При следващата атака Бонавентура бе близо до гол. Той стреля с глава отблизо, но Голини изби на два пъти.

В 52-ата минута Карлос Бака даде преднина на "червено-черните". Нападателят бе изведен от Адриано и очи в очи вкара своя седми гол, като прекъсна серията си от четири мача без попадение. Лука Тони изравни от дузпа в 57-ата минута, след като Де Йонг извърши глупаво нарушение и бе изгонен.

Това е общо 9-ият гол от 17 мача срещу Милан в Серия "А" за Тони, който в последните четири мача е вкарал четири гола във вратата на "росонерите". Луис Адриано пропусна да върне преднината на домакините в 59-ата минута. Алесио Черчи, Андреа Бертолачи и Юрай Куцка се появиха на терена, но домакините стигнаха само до една възможност.

В 89-ата минута те пропуснаха да вкарат втори гол. Бонавентура бе изведен от Андреа Бертолачи, след което Пиерлуджи Голини спаси и донесе едва седмата точка на Верона.

Тифозите на "Сан Сиро" изпратиха с бурни освирквания Михайлович и момчетата му, а тимът на Луиджи Делнери остава без победа в калчото, но записа първа точка с него начело. Гостите удължиха негативната си серия от 25 поредни срещу Милан в Милано, като продължават да нямат успех в своята история над "червено-черните" в гостуване.

Милан е седми с 25 точки и се отдалечи на 11 от Интер, след като записа само шест точки в последните пет кръга.