Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Четвърто пoредно равенство за Нант

Отборът на Нант записа четвърто предно равенство в Лига 1. "Канарчетата" завършиха 1:1 с Тулуза в мач от 18-ия кръг на френския шампионат. Александър Пешич откри за "виолетовите" в средата на втората част, но Емилиано Сала изравни с глава за домакините няколко минути преди последния съдийски сигнал. По този начин Нант заема 12-а позиция, докато Тулуза е в опасната зона с 16.

При същия резултат завършиха Троа и Бастия. Секо Фофана откри за корсиканците, но Джими Кабо изравни. В последните минути на мача домакините можеха да стигнат до първи успех в Лига 1 през сезона, но на два пъти гредата спаси Бастия. Така Троа остава на дъното с едва седем точки - на 12 от спасението, докато тимът от Корсика е с 19 на 17-а позиция.

Монпелие стигна до обрат в домакинството си на Гинган. Бретанците поведоха с попадение на Слоан Приват, но след почивката Сюлейман Камара и Родриг Нинга донесоха победата на южняците. Монпелие е на 13-а позиция с 22 точки, докато Гинган записа четвърта поредна загуба и е на 18-а позиция с 19.