Тъжно сбогуване със "Стад Жерлан" за Лион

Отборът на Лион продължава със слабото си представяне в Лига 1 в последно време. "Хлапетата" загубиха с 0:2 като домакин от новака Анже в мач от 17-ия кръг на френския шампионат. Двубоят бе последен за тима на легендарния "Стад Жерлан". След Нова година клубът ще се премести на новия си "Стад дьо Люмиер".

Двата гола за тима от Пеи дьо ла Лоар отбеляза Шейх Ндойе. Халфът се разписа на два пъти с глава във всяко едно от полувремената. Домакините натискаха през целия мач, но Анже за пореден път през този сезон показа отлична организация в отбрана и не допусна гол. Най-чистото положение за Лион бе в средата на втората част, когато Матийо Валбуена удари гредата. Буквално в последната секунда на мача Анже можеше да стигне и до трети гол, но Пиерик Капел не успя да преодолее Антони Лопеш.

По този начин Анже за момента се изкачи на втора позиция в класирането с актив от 30 точки. Ако по-късно днес Каен победи Лил, тимът отново ще се смъкне до трета позиция в подреждането. Лион пък остава на четвърто място с 26, но в последните си четири мача "хлапетата" имат едва една спечелена точка.