Локомотив (София) представя Красимир Балъков

Газелек Аячо отново изненадва из Франция

Новакът в Лига 1 Газелек Аячо продължава да оставя отлични впечатления в представянето си в последно време. Корсиканците записаха пета победа в последните си шест мача, след като изненадаха с 2:0 като гост Монпелие в двубой от 16-ия кръг на френския шампионат. Жак Зуа и Джон Чибумбу бяха точни за Газелек, с което донесоха успеха на тима си. По този начин тимът от Острова вече има 19 точки и заема комфортната 13-а позиция. Монпелие пък прекъсна устрема си към горната част на класирането и остава с 18 на 15-а позиция.

Вторият в класирането Каен не се даде при гостуването си на Монако и стигна до равенство 1:1, след късно попадение на Силвио Роделен. Преди това Гуидо Карийо бе открил, но това се оказа недостатъчно за успех на монегаските. Така нормандците остават на втора позиция с актив от 29 точки, докато Монако е седми с 25.

Троа продължава със свободното си падане и загуби с 0:3 домакинството си на Тулуза. Иса Диоп откри в началото на мача, а след почивката Жан-Даниел Акпа-Акпро и Александър Пешич довършиха съперника. Троа е на дъното с едва пет точки, което е на цели 13 от спасението. Тулуза също е в опасната зона на десет точки повече.

Реймс измъкна успеха при гостуването си на Гинган и прекъсна серията си от седем мача без победа в шампионата. В герой за бургундците се превърна Давид Нгог, който вкара и двете попадения. За бретанците пък се разписа Янис Салибур, чийто удар от фаул бе спасен от Коси Агаса, но вратарят допусна топката да мине голлинията и така да бъде зачетен гол. С успеха си днес Реймс има 19 точки на 12-о място. Гинган е със същия актив, но по-лоша голова разлика.