Ница разгроми Лион и се настани в Топ 3 (видео)

След като в миналия кръг надви Олимпик Марсилия като гост, Ница срази и друг от грандовете във Франция - Лион. Тимът на Клод Пюел спечели с 3:0 на своя "Алианц Ривиера" и излезе на трето място във временното класиране, само на точка след днешния си съперник.

Домакините бяха максимално ефективни и се възползваха от колебливите действия на защитата на Лион. Резултатът бе открит от Валер Жермен, а автогол на Мапу Янга-Мбива и попадение на Венсан Козиело оформиха убедителната победа на Ница. Поражението сложи край на серията от три поредни успеха на гостите и им попречи да скъсят дистанцията до лидера Пари Сен Жермен.

Ница можеше да поведе още в началото, но пропуски пред вратата на Антони Лопеш направиха Валер Жермен и Жереми Пие. Лион отговори с опасен изстрел на Александре Лаказет, срещнал гредата. В 20-ата минута Жан Микаел Сери подаде на Жермен, който технично копна топката над Лопеш и даде аванс на домакините. В самия край на полувремето Пие имаше шанс да покачи на 2:0 но стражът на Лион спаси удара му.

Ница все пак удвои преднината си в 48-ата минута, когато центриране отдясно завари неподгтовен Янга-Мбива и бившият бранител на Рома заби топката в собствената си врата. Лион взе иницитивата и създаде няколко добри атаки, но Корентен Толисо и Матийо Валбуена не можаха да преодолеят Муе Асен. В 71-ата минута добра комбинация на домакинит завърши с пас към Венсан Козиело, който разстреля Антони Лопеш - 3:0.

В края на мача дебютантът в състава на Лион Ромен Дел Кастийо пропусна да ознаменува с гол първата си поява в Лига 1.