Евертън наниза шест гола на експериментален Съндърланд (видео)

Отборът на Евертън разби с 6:2 Съндърланд на своя "Гудисън Парк", наказвайки жестоко експеримента на мениджъра на "черните котки" Сам Алърдайс да излезе с трима в защита срещу "карамелите". Големия Сам опита да затвори отбора си с трима централни защитници и Патрик ван Анхолт и Били Джоунс като халф-бекове, но това му изигра лоша шега и отборът му бе размазан от този на Роберто Мартинес. "Черните котки" показаха зъби и успяха да изравнят от 0:2 до 2:2, но след това се сринаха и допуснаха нови четири попадения във вратата си. Аруна Коне заби хеттрик за домакините, разписвайки се в 31-ата, 62-ата и 76-ата минута.

Жерард Деулофеу откри резултата в 19-ата минута, възползвайки се от включване в атака на Патрик ван Анхолт, което бе освободило цялата дясна зона на атаката на Евертън. Аруна Коне удвои аванса на домакините с мощен удар покрай Костел Пантилимон в 31-ата минута и сякаш успокои прекалено много тима на домакините. Джърмейн Дефоу намали изоставането на Съндърланд с красив гол, след като отмъкна топката под носа на Джон Стоунс, а след това ударът му рикошира в крака на Рамиро Фунес Мори и прехвърли Тим Хауърд.

Стивън Флетчър изравни с глава пет минути след подновяването на играта за втората част, засичайки центриране на Джак Родуел от лявото крило. Това изравнително попадение обаче бе посленото радостно нещо за гостите в този двубой, като оставащите 40 минути се превърнаха в истинска мъка за тях.

Себастиан Коатес си заби автогол в 55-ата минута, притиснат от Ромелу Лукаку, а самият белгиец направи 4:2 в 60-ата. Последваха минутите на Аруна Коне, който с голове в 62-ата и 76-ата минута оформи разгромното 6:2 за Евертън.

Успехът изкачи "карамелите" на осмо място в класирането с 16 точки, на една зад градския съперник Ливърпул и Тотнъм. Съндърланд пък бързо изгуби инерцията от успеха над Нюкасъл в северняшкото дерби и остава предпоследен само с шест точки на сметката си от началото на сезона.