Селта триумфира в трилър на "Аноета" (видео)

Отборът на Селта постигна драматична победа с 3:2 над Реал Сосиедад в сблъсъка между двата тима от 10-ия кръг в Примера дивисион на "Аноета". Тимът от Виго на няколко пъти изоставаше в резултата, но в крайна сметка успя да измъкне трите точки минута преди края на редовното време.

Баските първи откриха резултата в 11-ата минута, когато Иманьол Агирече се възползва от асистинция на Давид Сурутуса и реализира за 1:0. Само шест минути по-късно обаче Яго Аспас възстанови равенството. Отново Агирече даде преднина на домакините в 37-ата минута, но след това отново Аспас в 56-ата минута бе точен за 2:2. В самия край на мача обаче късметът се усмихна на гостите и Пабло Ернандес в 89-ата минута донесе успеха на своя тим за крайното 2:3.

Така Селта продължава с отличното си представяне от началото на сезона и излезе на 3-ото място във временното класиране с 21 точки. Реал Сосиедад пък остава на 15-ата позиция с 9 точки до момента.