Третият в "Б" група хвърли бомба за Купата, Лудогорец се изложи и е извън играта (видео)

Отборът на Локомотив (Горна Оряховица) хвърли бомба в турнира за Купата на България. Третият в "Б" група победи с 1:0 Лудогорец в 1/8-финален мач от турнира и по този начин продължава напред.

В герой за Локомотив се превърна Иван Пенев, който се разписа с глава след центриране от фаул на Красен Трифонов.

Българският шампион игра с човек повече почти едно полувреме, но така и не успя да намери верния път към вратата на втородивизионния тим.

В 34-ата минута Джонатан Кафу опита да центрира, Иван Пенев за малко да засече в собствената си врата, но стражът Колев отрази.

Две минути по-късно Байдаков бе съборен пред пеналта, Трифонов стреля опасно от пряк свободен удар като топката отиваше под гредата, но Владислав Стоянов демонстрира добър рефлекс и спаси.

В самия край на първата част Вандерсон пропусна добра възможност да отбележи, след като от удобна позиция прати топката право в обсега на стража на домакините.

Треньорът на "орлите" Едуард Ераносян взе мерки на почивката и пусна в игра двама от основните си играчи - Марселиньо и Клаудио Кешеру.

В 54-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като втори жълт картон получи Йордан Апостолов.

В 60-ата минута Кафу удари напречната греда. Това бе най-опаснотото положение за "зелените".

В минутите до края на мача Лудогорец осъществи масиран натиск, но силите на възпитаниците на Ераносян не стигнаха за нищо повече от загуба с 0:1.

ЛОКО (ГО) - ЛУДОГОРЕЦ 1:0