България победи Финландия на ръгби в София

След невероятна игра националният отбор на България по ръгби 15 записа важен успех над Финландия с 34:15 в мач от Европейската купа на нациите. Двубоят се игра на стадиона на НСА в София, като близо 1000 зрители дойдоха да подкрепят момчетата. Срещата започна с три точки от наказателен удар за Финландия, но малко след това България обърна гостите чрез майсторска атака, завършена от Георги Гаврилов.

Малко преди края на първото полувреме България стигна до второ есе, което носи пет точки, благодарение на Иван Маринов, който хладнокръвно завърши поредната качествена атака, както и отбеляза от допълнителния удар. Двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 12:3 за България, като веднага след началото на второто полувреме един от най-добрите в нашия състав Борислав Борисов увеличи преднината на националите ни. По-късно отново той направи есе и разликата стигна до 16 точки - 26:10.

Пропуск в нашата защита позволи на скандинавците много бързо да се организират и да отбележат есе, което за тяхно съжаление се оказа последното им в мача. За България се разписа и влезлият като резерва Борис Тодоров, който направи брилянтно самостоятелно включване и публиката дълго време го аплодираше. Тодоров вкара и допълнителният удар за три точки за крайното 34:15 за България срещу Финландия.

Двубоят бе много важен за позицията на националите в групата, които вече имат две победи и 4 загуби и при още един успех над Финландия като гост догодина ще запазят своето място в дивизията.

"Момчетата направиха голям мач. Благодаря им от сърце, че се раздадоха докрай. Финландците са корав съперник, но ние играхме по изключително силен начин и заслужено стигнахме до успеха. Няма да се връщам назад в изминалите мачове, в които бяхме близо до победата, защото ни предстоят още две срещи, които също са важни за нас - гостуване на Финландия и домакинство на фаворита Босна и Херцеговина. Радостното е също, че нямахме и сериозни контузени състезатели от днешния двубой. Благодаря и за навероятната подкрепа на публиката към момчетата", заяви президентът БФРъгби Атанас Зафиров. След края на срещата ръгбистите ни поздравиха публиката, а голяма част от феновете си направиха десетки снимки за спомен с родните ни състезатели.