Класата на Де Бройне измъкна Сити срещу Севиля (видео)

С победно попадение на Кевин де Бройне в 90-ата минута Манчестър Сити изтръгна 2:1 у дома срещу Севиля в един от най-интересните сблъсъци от програмата на Шампионската лига тази вечер. Испанците обаче бяха по-добрият тим в по-голяма част от двубоя и трябва да съжаляват за негативния за тях финал. Йевхен Коноплянка изведе първенеца в Лига Европа напред след половин час игра, но нещастен рикошет в тялото на Адил Реми възстанови равенството шест минути по-късно.

В другата среща от Група "D" Ювентус и Борусия (Мьонхенгладбах) завършиха 0:0, което остави италианците начело с актив от 7 точки. "Гражданите" са втори с 6 т., Севиля е с 3 т, а германците са с 1 т.

Мануел Пелегрини остави капитана си Венсан Компани на пейката, а на терена заложи на 4-4-2 с Рахим Стърлинг и Вилфред Бони. "Светлосините" имаха първите две възможности, като Бони и Кевин де Бройне пропуснаха.

Веднага след изтичането на първия четвърт час обаче испанците взеха контрола върху играта и заредиха атака след атака пред Джо Харт. В 17-ата минута първо Коноплянка стреля в гредата, а при добавката Гжегож Криховяк шутира мощно, но стражът спаси.

Секунди по-късно последва заучено изпълнение на ъглов удар, при което Харт беше елиминиран, та се наложи на Бакари Саня да спасява мрежата с решителна намеса. Малко след това и Еляким Мангала трябваше да блокира опасен пробив на Коноплянка.

Неизбежното обаче се случи в 30-ата минута, когато аналогична акция на андлусците завърши с пас на Витоло към Коноплянка и гол за Севиля.

Сити отговори бързо и шест минути по-късно резултатът беше изравнен, макар и с малко доза късмет, след като топката влетя в мрежата след рикошет в тялото на защитника на гостите Адил Рами. Яя Туре свърши "черната работа" и  подаде към Стърлинг, а след това топката попадна на крака на Бони, който я ритна неточно, но в същото време достатъчно точно, че да я отклони в Рами.

Двуострата игра продължи, като акциите на Севиля на няколко пъти поставяха феновете на Сити на тръни. Така в 55-ата минута Кевин Гамейро направи фрапантен пропуск след центриране на Тремулинас.

Де Бройне обаче беше с класа над съотборниците си и не спря да тормози съперника. В 71-ата минута той направи безпомощни двама играчи в "червено-бяло", но ударът му се отби в тялото на играч на гостите.

Последва пореден опасен рейд към Джо Харт, но този път резервата Михаел Крон-Дели пропусна в 75-ата минута.

Минутите изтичаха, а "Етихад" си отдъхваше, че угрозата от поражение изчезва. Де Бройне обаче имаше последната дума и след привидно обречена акция, при която само той и Яя Туре бяха пред полето на Севиля, станахме свидетели на перфектно изпълнение от страна на белгиеца, който матира вратаря на испанците за 2:1. Това беше всичко в двубоя.

След две седмици Сити връща визитата на Иберийския п-ов.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - СЕВИЛЯ 2:1

0:1 Коноплянка (30)

1:1 Рами (36-автогол)

2:1 Де Бройне (90)