Лудогорец разгроми Хебър и на реванша - на живо с отзивите от Пазарджик след 0:5

Сестри Стоеви не се затрудниха с тайванки на старта в Париж

Габриела и Стефани Стоеви започнаха с безпроблемна победа турнира от Супер сериите по бадминтон в Париж с награден фонд 275 000 долара. Нашите момичета не срещнаха трудности с представителките на Тайван Хсиех Пей-Чен и Ву Ти-юнг и ги победиха с 2:0 гейма (21:17; 21:16).

Във втория кръг Стоеви ще се изправят срещу победителя от мача Поон Лок Ян/Це Инг Сует (Хонг Конг) - Бао Ижин/Жон Кянжин (Китай). При успех утре Стоеви най-вероятно ще се изправят срещу сребърните медалистки от световното в Джакарта преди месец - датчанките Кристина Педерсен и Камила Ритер Юл на четвъртфиналите.

Преди седмица на турнира в Оденсе Габи и Стефани дадоха сериозен отпор на олимпийските шампионки Тиан Кинг и Юнлей Жао от Китай, но не успяха да ги преодолеят. В крайна сметка китайките спечелиха турнира без особени проблеми.

Преди две седмици пък Стоеви спечелиха откритото първенство на Холандия в Алмере. Там на финала нашите надиграха с 2:0 гейма представителките на домакините и водачки в схемата Ефие Мускенс и Селена Пийк. Това бе първи успех на Габи и Стефани над двойка от топ 10 на света. Това съответно пък бе шеста титла за Стоеви през сезона след триумфите в Орлеан, Мадрид, Европейските игри в Баку, Владивосток и София.