Нефтохимик проплака от съдията след загуба от Поморие

Регионалното дерби от XI кръг на „Б“ група между Поморие и Нефтохимик завърши с 2:1 в полза на домакините при съмнителни съдийски решения, пише пресслужбата на "шейховете". След като Любомир Любенов откри резултата в 14-та минута на първото полувреме, втори гол за Нефтохимик отбеляза и Станислав Жеков. Той стреля с глава, но попадението беше отменено заради засада.

Според повечето присъстващи на стадиона голът е напълно редовен, но именно тази „засада“ донесе победата на Поморие. Това не беше единственият спорен сигнал на съдиите по време на мача. При няколко голови положения на Нефтохимик беше вдиган флагът. Неколкократно прозвучаха и спорни съдийски сигнали за фаул. "За съжаление, отборът изкара лошия късмет да стане жертва на неадекватно съдийство", пишат бургазлии.
През втората част Любомир Божинов в 57-ата минута и Славчо Шоколаров в 65-ата минута бяха точни за Поморие и донесоха пълен обрат и победа в дербито край морето. Така домакините вече имат 28 точки на първо място.
Четвъртата загуба от 11 кръга остави Нефтохимик на 11-то място с 11 точки.

Поморие (Поморие) - Нефтохимик Бургас 1962 2:1 (0:1)
0:1 Любомир Любенов 12-дузпа
1:1 Любомир Божинов 57
2:1 Славчо Шоколаров 65