Стърлинг блести при нов разгромен успех на Манчестър Сити (видео)

Манчестър Сити във втори пореден кръг записа разгромен успех на сметката си в Премиър лийг. Днес "гражданите" разбиха с 5:1 новака Борнемут в домакинството си от 9-ия кръг на своя "Етихад". Рахим Стърлинг се отличи за домакините, като наниза хеттрик за едно полувреме. Той се разписа в 7-ата, 29-ата и 45-ата минута. Добър мач направи и Вилфред Бони, който вкара другите два гола за своя тим в 11-ата и 89-ата минута. За гостите пък почетноно попадение вкара Глен Мъри в 22-ата минута.

Срещата започна отлично за домакините и те набързо взеха преднина от два гола. В 7-ата минута Пабло Сабалета догони една почти обречена топка на аутлинията и с глава я върна към Вилфред Бони, който пък продължи за Рахим Стърлинг, за когото остана да отбележи в опразнената врата. След това в 11-ата минута Бакари Саня центрира в наказателното поле, Адам Федеричи не се намеси убедително и позволи на Бони отблизо да отбележи за 2:0.

Борнемут обаче за кратко успя да върне интригата. В 22-ата минута Глен Мъри бе намерен пред наказателното поле и с прецизен удар по земя хвана Джо Харт неподготвен и доведе нещата до 2:1.

Радостта на гостите обаче не трая дълго. В 29-ата минута Кевин де Бройне със супер пас изведе Рахим Стърлинг в наказателното поле, той финтира двама защитници и отблизо бе точен за 3:1. В добавеното време на първата част отново Стърлинг бе в прегръдките на съотборниците си, оформайки своя хеттрик.  Хесус Навас се възползва от лошо излизане на вратаря на съперника и изскочи в наказателното поле, но се забави и Федеричи успя да се върне и да блокира удара му, кълбото обаче се озова в Стърлинг, който отблизо успя да го промуши във вратата за 4:1.

През второто полувреме "гражданите" пожалиха своя съперник и му вкараха само още един гол. Той падна минута преди края на мача, когато Бони записа втория гол на сметката си за крайното 5:1.

С тази победа Манчестър Сити продължава да води в класирането с актив от 21 точки. Борнемут пък вече е 17-ти с 8 спечелени точки до момента.

Прогнозирай Интер срещу Ювентус и участвай в състезание за 1000 лева на Bettingarmada.com