100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:0

Исторически финал за Данка Ковинич

Данка Ковинич стана първата тенисистка от Черна гора в историята, която достигна до финал на турнир на УТА. Ковинич победи Бояна Йовановски с 4:6, 7:6(2), 6:2 и ще играе за трофея в надпреварата в китайския град Тянцзин с награден фонд 500 хиляди долара.

20-годишната черногорка направи страхотен обрат, след като изоставаше със сет и 2:4 гейма във втория. Тя изравни резултата с успех в тайбрека, а след това взе убедително третата част, в която направи серия от четири поредни гейма, за да поведе с 5:1. Така в търсене на първа титла 75-ата в световната ранглиста Ковинич ще се изправи срещу шестата в класацията на УТА Агниешка Радванска (Полша). Поставената под номер 2 Радванска елиминира на полуфиналите третата в схемата Каролина Плишкова с 6:3, 6:1 след само 66 минути, постигайки пета победа в пет мача срещу чешката си съперничка. С класирането си за финала Ковинич си гарантира изкачване до рекордното в кариерата си 59-о място. При успех в мача за трофея тя ще влезе на първи път в топ 50.