Габи и Стефани започнаха мощно на силния турнир в Дания, чакат олимпийските шампионки

Габриела и Стефани Стоеви започнаха с победа участието си в силния турнир по бадминтон в датския град Оденсе с награден фонд 650 000 долара. В първия кръг на надпреварата нашите момичета нямаха проблеми с канадките Алекс Брус и Филис Чан и ги разбиха с 2:0 гейма (21:15; 21:11) за около 40 минути. Във втория кръг утре българките ще се изправят срещу победителя от мача между французойките Мари Батомен Емили Лефел и олимпийските шампионки Тиан Кинг и Юнлей Жао от Китай. Турнирът в Оденсе е от най-висока категория Супер серии премиер и в него участват всички най-силни състезатели в света.

Само преди няколко дни Стоеви спечелиха откритото първенство на Холандия в Алмере. Там нашите надиграха с 2:0 гейма (24:22; 21:15) представителките на домакините и водачки в схемата Ефие Мускенс и Селена Пийк. Това бе първи успех на Габи и Стефани над двойка от топ 10 на света. Това съответно пък бе шеста титла за Стоеви през сезона след триумфите в Орлеан, Мадрид, Европейските игри в Баку, Владивосток и София.