Делев и Иса върнаха Берое на победния път (видео)

Отборът на Берое надви с 2:0 Локомотив (Пловдив) в първия мач от 11-ия кръг на "А" група. Спас Делев се разписа в 15-ата минута, а Исмаил Иса удвои в 72-ата с първото си попадение със зелено-белия екип. Успехът сложи край на серията на тима от три мача без победа и без отбелязан гол. Старозагорци се изкачиха на четвърто място със 17 точки, а "смърфовете" остават осми с 11.

Домакините имаха предимство в началото на двубоя и успяха да накажат своя съперник. Божилов се възползва от грешка в средата на терена и подаде на Делев, който хладнокръвно преодоля Ясин Ел Харуби.

В 20-ата минута ролите се размениха и Делев центрира в наказателното поле, където Божилов се извиси и с глава изпрати топката в гредата. Атаката продължи и секунди по-късно Неманя Милисавлевич получи възможност да стреля, но от няколко метра заложи на силата и шутът му разтресе напречната греда. В 36-ата минута Делев бе близо до отбелязването на много атрактивен гол, но триковото му изпълнение с пета след подаване на Венцислав Василев бе отразено от Харуби. Четири минути след това Люик Дюфо получи втори жълт картон, след като удари Божилов с ръка в лицето и "смърфовете" останаха с човек по-малко на терена.

Делев имаше първата възможност за гол и след почивката, но изпълнения от него свободен удар не бе достатъчно прецизен и кълбото излезе в аут. В 66-ата минута бившият футболист на ЦСКА се разписа за втори път, но попадението не бе зачетено заради засада. Малко след това и Елиаш да Силва изпробва късмета си с изстрел извън наказателното поле, но топката прелетя над вратата.

Развръзката на мача настъпи в 72-ата минута. Тогава пловдивчани за първи път затрудниха Благой Макенджиев, но Мартин Камбуров не успя да го преодолее и "смърфовете" получиха право да изпълнят ъглов удар. След неговото изпълнение домакините овладяха топката и организираха светкавична контраатака, при която Иса напредна мощно от центъра на терена, нахлу в половината на съперника и с мощен удар от границата на наказателното поле разстреля Харуби за 2:0.

Десет минути по-късно Иса бе близо до отбелязване на втори гол, но Кирил Котев изби пред голлинията. В последната минута резервата Станислав Костов също пропусна от чиста позиция.