Курдов ослепял за кратко след сблъсъка с БГ Роналдо

Нападателят на Левски Атанас Курдов е загубил зрението си за известен период от време, стана ясно ден след мача с Ботев. Той престоя само 14 минути на терена при победата с 1:0 на "Герена". Курдов влезе като резерва в 58-ата минута, но малко по-късно удари зверски главата си в тази на Даниел Златков.

Юношата на столичани направи опит да продължи, но не успя. "Нищо не виждам", обявил той пред четвъртия съдия, след като се свлече за пореден път на игрището. Реферът прикани Стойчо Стоев за смяна. Курдов се съвзе в съблекалнята, а днес се оказа че има комоцио. Така той е под въпрос за гостуването на "Литекс", което се оказва едно от ключовите в битката за първите места.

След победата в понеделник "сините" вече са само на 1 точка от "оранжевите" и "Лудогорец", които делят първите две места само по-голова разлика. Така на "Герена" отново могат да останат само с един нападател - новото попълнение Катамбала. Оумар Диаби също лекува травма и ще бъде готов след паузата за националните отбори.