Левски подчини Ботев (Пд) и диша във врата на лидерите (видео)

Отборът на Левски надви с 1:0 Ботев (Пловдив) на "Георги Аспарухов" в последния мач от 10-ия кръг на "А" група. Единственото попадение реализира Георги Костадинов в 58-ата минута. Успехът е трети поред за "сините", които вече имат актив от 18 точки и се изкачиха на трето място. Лидерите Литекс и Лудогорец обаче имат само една точка преднина (19), а следващите два кръга Левски среща именно "оранжевите" в Ловеч и шампионите на "Герена".

"Канарчетата" пък останаха без победа срещу Левски в София над 18 години. За последно "жълто-черните" спечелиха през юни 1997 година с 1:0 на "Васил Левски", след което са в серия от 16 поредни загуби в "А" група при гостуване на 26-кратните шампиони и голова разлика 6:53 в този период.

Левски победи Ботев Пд с 1:0 Младият Божидар Краев се завърна в състава на "сините", след като пропусна два мача. Намиращият се в слаба форма Атанас Курдов отстъпи мястото си на Линел Китамбала, който дебютира от първата минута, а зад конгоанския таран игра Владимир Гаджев. Георги Костадинов и Джереми Де Ноойер пък бяха двойката вътрешни халфове, а Веселин Минев замени Мики Орачев. Мигел Бедоя беше аут поради контузия. В последния момент Максимилиан Карнер отпадна от състава и мястото му бе заето от Деян Иванов.

В състава на "жълто-черните" като титуляр започна младежкият национал Милен Гамаков, който не игра срещу Септември (Симитли) за Купата на Бъгария. Заради травма аут отново беше Мариян Огнянов. Бившите футболисти на Левски Лъчезар Балтанов и Орлин Старокин си партнираха в средата на терена, а атаката водеше юношата на "сините" Александър Колев.

Владимир Гаджев отправи първи удар в срещата в 7-ата минута, но Виктор Голас улови. Минев проби в 18-ата минута, но Николов изби в ъглов удар.

Последваха силни минути за гостите, които стреляха отдалеч, но без да стигнат до голова ситуация. Гол на Китамабала с глава в 27-ата минута бе отменен заради засада.

В 42-ата минута Ноойер отне топката от защитата на "канарчетата", но стреля над гредата. Голас спаси удар на Гаджев в 43-ата минута, след като изби топката ъглов удар и с това завършиха интересните ситуации преди почивката.
Левски победи Ботев Пд с 1:0 Втората част започна с удар от фаул на Гаджев, който бе спасен без проблеми от Голас. Сектор "Б" пък показа своята хореография, като запали доста димки и факли. Ботев притесни Йоргачевич чрез силен изстрел на Алекс Колев в 57-ата минута, но при следващата атака Георги Костадинов откри за Левски.

Левски победи Ботев Пд с 1:0 Халфът бе оставен непокрит от защитата на гостите след опит за изчистване на Пламен Николов с глава, спря топката в наказателното поле на гърди, след което с левия крак я прати в мрежата. Интересното е, че той се разписа и в първата срещата на "Коматево" при равенството 1:1. Именно това са двете му попадения за 11 мача за Левски.

Рожденикът Атанас Курдов замени  Линел Китамбала, а Колев напусна за сметка на Жоел Чибамба, Рахави Кифуети пък смени Генов.

Левски победи Ботев Пд с 1:0 В 70-ата минута Курдов, който получи силен удар в главата след сблъсък със Даниел Златков бе принудително заменен от Мигел Бедоя. Защитникът пък остана на терена с превръзка на главата. След мача стана ясно, че Курдов е със сътресение на мозъка и ще бъде пратен в болница за прегледи.
Нико Варела също влезе за Ботев, а в веднага след това в 77-ата минута бе близо до изравняване. Той остана непокрит на 12 метра от Йоргачевич, но стреля в центъра на вратата и стража спаси.

Гаджев се отчете с още един удар, а в 83-ата минута домакините искаха дузпа за нарушение срещу Костадинов в малкото наказателното поле. В 86-ата минута Гаджев имаше възможност да удвои, но от 11 метра стреля лошо над гредата.

Последва още една възможност пред Гаджев, след което в 93-ата минута можеха да изравнят, но след центриране от фаул в близост до наказателното поле на Йоргачевич нито един играч не игра с топката.

В крайна сметка резултатът се запази и публиката на "Герена" първо изпрати с аплодисменти своите любимци преди да напусне доволна стадиона.

Левски победи Ботев Пд с 1:0 Третото поредно поражение за пловдивчани ги свали на девето място в класирането с актив от девет точки. Този уикенд Йордан Христов и компания посрещат Монтана след тежката загуба с 0:6, докато "сините" гостуват в Ловеч в битка за още по-добро класиране.