Монако повеждаше на три пъти, но не успя да победи Гинган

Отборите на Гинган и Монако завършиха наравно 3:3 в мача помежду си от осмия кръг на Лига 1. Монегаските повеждаха на три пъти при визитата си на полуостров Бретан, но в крайна сметка минута преди края на срещата изпуснаха победата.

Резултатът бе открит от гостите още в 14-ата минута, когато Бернардо Силва вкара за 1:0 в полза на Монако. В 30-ата обаче Слоан Приват изравни. В последните секунди на първата част Андреа Раджи отново даде преднина на гостите след пас на Адама Траоре. В средата на втората част Никола Бенезет пак изравни, но радостта на гостите бе кратка, тъй като Набил Дирар пак даде аванс на монегаските. В последната минута на мача обаче домакините изравниха за трети път, като автор на попадението отново бе Бенезет. По този начин Монако си тръгна разочарован от гостуването, в което бе толкова близо до взимането на три точки.

В класирането Монако заема осма позиция с актив от 12 точки - на цели осем от лидера Пари Сен Жермен. Гинган пък е с две по-малко и в момента е на 13-о място.