Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора)

Локо (Сф) започна по-добре от ЦСКА, би с 14:1 в исторически мач (видео+галерия)

Отборът на Локомотив (София) схруска без никакви проблеми Надежда (Доброславци) с 14:1 в среща от "А" областна група. Това бе първият мач на "железничарите" в аматьорския футбол, след като през лятото старият клуб претърпя банкрут и бе създадено ново дружество, начело на което е бизнесменът Иван Василев. С шест гола в мрежата на момчетата от Доброславци се отличи нападателят Калоян Бонев. Играчите на Антон Велков започнаха по-добре в аматьорския футбол от колегите си от ЦСКА. "Червените" стартираха с 3:0 над Струмска слава. Разбира се, трябва да направим уточнението, че футболистите на Христо Янев се състезават в третия ешелон на българския футбол - "В" група.

С това 14:1 локомотивци записаха най-голямата победа в историята на клуба от "Надежда". До днес това бе успехът за първенство с 9:0 над Черноморец Бургас (София) през 2007 г. и този за Купата на България с 11:1 над Чавдар (Бяла Слатина) през 1991 г.

Локомотив София- Надежда Доброславци
Мачът в столицата започна с два пропуска пред вратата на Васил Георгиев. Вторият от тях бе дело на Калоян Бонев, който удари страничната греда от чиста позиция. В десетата минута стрелецът се реваншира пред колегите си и с добавка отблизо откри резултата - 1:0. С това духът излезе от бутилката и пред вратата на Георгиев стана страшно. 120 секунди след първия си гол, Бонев покачи на 2:0. Последваха два нови пропуска на домакините, а отборът от Доброславци отговори с 2-3 далечни шута по посока на рамката на Асен Асенов. В 26-ата минута Росен Йорданов завърши многоходова акция за 3:0. Десетина минути по-късно Бонев фиксира своя хеттрик - 4:0 за Локомотив.

В 37-ата минута синът на Тони Велков Костадин бе точен с глава за 5:0, а две минути след това Росен Йорданов с далечен удар постави стража Георгиев на колене - 6:0. В 43-ата минута юношата на 4-кратните шампиони Григор Андреев записа името си сред голмайсторите след рейд отляво - 7:0.

След почивката "железничарите" уж намалиха темпото, но головете и пропуските им не спряха. В 50-ата минута Антон Славчев, син на бившия полузащитник на ЦСКА и Миньор (Перник) Иво Славчев, направи 8:0. Веднага след това дойдоха две нови попадения на Калоян Бонев за 9:0 и 10:0. В 64-ата минута Йорданов оформи своя хеттрик - 11:0, а минута след това Даниел Николов реализира почетното попадение за Надежда (Доброславци). Играчът напредна през центъра и с хубав удар по тревата матира Асенов, като топката се удари в страничната греда преди да влезе зад голлинията - 11:1. С точни изстрели на Сибил Карагьозов, Бонев и Йорданов Локомотив "заключи" двубоя при 14:1 в своя полза. Ако бяха реализирали половината от пропуските си, футболистите от квартал "Надежда" щяха да се поздравят с победа с поне 20:1.

Смазващото им превъзходство над състава от село Доброславци затвърди думите, казани от гостите преди началото на мача: "Локомотив ще се класира без проблеми за "В" група, а всички останали ще тичаме за здраве".