Палермо преклони глава пред Торино, Чочев с цял мач (видео)

Отборът на Торино се поздрави с четвърта победа от началото на италианското първенство и се изкачи на втора позиция в класирането на Серия "А" с 13 точки. "Биковете" надвиха на своя стадион "Олимпико" Палермо с 2:1 и са само на 2 точки зад лидера Интер, който по-късно тази вечер приема Фиорентина в може би най-интересния мач от 6-ия кръг. Палермо, в чийто състав през всичките 90 минути бе българският халф Ивайло Чочев, пък е 12-и със 7 точки, като днес претърпя трето поражение.

Торино завърши мача с 9 души заради червени картони на Кристиан Молинаро (61) и резервата Джоел Оби (89), но въпреки това спечели трите точки. Автогол на Джанкарло Гонсалес в 44-ата минута даде аванс на "биковете" в резултата, а в 48-ата минута Марко Бенаси се разписа за 2:0. Джанкарло Гонсалес вкара гол и в правилната врата в 71-ата минута, но гостите от Сицилия така и не съумяха да се доберат поне до равенство.

Минута преди края на първата част Джанкарло Гонсалес от Палермо си отбеляза автогол в опита си да попречи на аржентинския нападател на "биковете" Макси Лопес, известен с прякор "Танка", да засече центриране отляво.

Две минути преди гола Александър Трайковски от състава на Палермо уцели греда с изстрел от фаул.

Три минути след почивката Марко Бенаси със страхотно воле не остави шансове на вратаря на гостите Стефано Сорентино и направи резултата 2:0.

В 61-ата минута левият халф-бек на "биковете" от Торино Кристиан Молинаро получи втори жълт, съответно червен картон и домакините доиграха срещата с човек по-малко.

В 71-ата минута сицилианците върнаха едно попадение. Негов автор стана Джанкарло Гонсалес - същият играч, който в края на първото полувреме си отбеляза автогол. Гонсалес изпрати топката във вратата на Даниеле Падели с глава след асистенция на Франко Васкес.

Минута преди края влезлият в игра след почивката за Торино Джоел Оби извърши грубо нарушение срещу противников играч и получи червен картон, а в добавеното време Палермо можеше да измъкне точка от мача. Ударът на Аляж Струна с глава обаче срещна гредата и Чочев и компания не успяха да избегнат поражението.