"Светците" с разгром над Суонзи (видео)

Отборът на Саутхамптън изнесе силен мач и победи с 3:1 Суонзи на своя "Сейнт Мери", за да запише втора победа за сезона. Възпитаниците на Роналд Куман доминираха през почти целия двубой, като отново демонстрираха добра игра и напълно заслужено спечелиха срещата.

Вирджил ван Дайк откри резултата и собствената си голова сметка за "светците" след само 11 минути игра, засичайки с глава центриране на Джеймс Уорд-Праус от корнер. През второто полувреме Душан Тадич удвои аванса на домакините, след като опитът му за центриране от крилото се отклони в тялото на Ки Сун-юен и изненада Лукаш Фабиански за 2:0. Садио Мане направи резултата класически в 61-ата минута с удар от границата на наказателното поле.

Малко преди края гостите успяха да отбележат почетно попадение, дело на Гилфи Сигурдсон от дузпа. Жозе Фонте задържа Нийл Тейлър в наказателното поле и реферът Роджър Ийст показа бялата точка, от която исландецът преодоля Маартен Стекеленбург за крайното 3:1.

Победата изкачи Саутхамптън в горната половина на таблицата. "Светците" са девети със също толкова точки в актива си. Толкова има и Суонзи, но по-лошата голова разлика на отбора на Гари Монк му отрежда 11-ото място в подреждането.