Валенсия продължи мъките на Гранада

Отборът на Валенсия се върна на победния път в Примера дивисион като надигра с 1:0 Гранада в първи мач от 6-ия кръг. Това бе едва втори успех за "прилепите" от началото на сезона, като така те продължиха негативната серия за гостите, за които това бе 4-та поредна загуба и общо 5-та от началото на кампанията.

Единственият гол в мача бе дело на Шкодран Мустафи в 27-ата минута. Защитникът бе изпуснат при едно центриране на Закария Бакали в наказателното поле и с глава отблизо прати топката в мрежата. Гостите пък можеха да се върнат в мача само две минути по-късно, но изстрел на Юсеф Ел Араби се отби от гредата.

След това и двата тима имаха своите положения в мача, но нови голове така и не паднаха и домакините се поздравиха с успеха.

Така Валенсия събра актив от 9 точки и временно излезе на 6-ото място в класирането. Гранада пък остава на 18-ата позиция с едва 3 точки.